Czy Facebook padł? Sprawdzisz to tutaj!

W codziennej pracy marketera może się zdarzyć, że jego główne narzędzie pracy – platforma reklamowa Facebooka – przestanie działać. Nie z powodu lokalnego błędu w przeglądarce, czy cookies, ale globalnej usterki na serwerach Facebooka.

Zamiast domyślać się i testować, czy to wina komputera, z którego korzystamy, przeglądarki internetowej, czy może właśnie samego Facebooka, można to prosto i szybko sprawdzić. Facebook Ads, jak każde szanująca się platforma internetowa udostępnia bowiem swoim klientom dedykowane narzędzie, dzięki któremu możemy sprawdzić czy Facebook działa poprawnie, czy może – tak jak dzieje się to kilka razy w roku – padł i nie wstaje.

Aby skorzystać z tego rozwiązania wystarczy, zerknąć na aktualizowane w czasie rzeczywistym okienko poniżej lub odwiedzić stronę status.fb.com. Dostarcza ono bieżących i historycznych danych dotyczących problemów z Managerem Reklam i powiązanymi usługami Facebooka. Nie pokazuje jednak lokalizacji, w których platforma reklamowa jest niedostępna, ani nie odpowiada za działanie Facebooka, z którego wszyscy korzystamy na co dzień.

Bieżący status Managera Reklam Facebooka sprawdzisz w okienku poniżej 

Jeśli powyżej widzisz znak ✅, oznacza to, że wszystko jest w porządku i w Managerze Reklam nie występują obecnie żadne problemy.

Jak sprawdzić czy Facebook padł?

Aby sprawdzić czy „standardowy” Facebook działa, należy odwiedzić stronę zewnętrzną downdetector.com. Strona pokazuje stan usług Facebooka na daną chwilę oraz pozwala użytkownikom z różnych lokalizacji zostawiać komentarze, dotyczące obszaru usterki, która u nich występuje.

Można łatwo sprawdzić, czy Facebook padł

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się Ciebie nieco uspokoić. Mimo, że często zdarza się, że błąd leży po stronie użytkownika, zawsze warto wykluczyć pozostałe możliwości i sprawdzić, czy sam Facebook w ogóle działa.

Jeżeli jednak nadal nie znalazłeś rozwiązania swojego facebookowego problemu, spróbuj skontaktować się z supportem lub napisz do nas. Wspólnie temu zaradzimy!